niedziela, 5 września 2010

Zmiana w mysleniu o zmianach?

     W rozmowie z przyjaciółką stwierdziłyśmy ostatnio obie że nie lubimy zmian. Są be,błe,trzeba sie do nowego przyzwyczajać i w ogóle.
     Potem tak sobie myslałam o tym i wyszło mi że gówno prawda!
Monotonia mnie przeraża,nudzi i męczy,nie znoszę dnia swistaka,powtarzanie tych samych czynności co dzień do łez mnie doprowadza.Na szczęście prowadzę tryb zycia w którym dni różnią sie od siebie,pracuję w róznych godzinach,robie rózne rzeczy.Część z nich oczywiście sie powtarza,to nieuniknione.
      Pamiętam moja pierwszą pracę-w hurtowni u brata.Mieliśmy świetną ekipę,byliśmy młodzi,zgrani,nie mieliśmy jeszcze rodzin i zobowiązań.Imprezy organizowały sie same,zarwane noce nie przeszkadzały w pracy.Odejście stamtąd wydawało mi sie niewyobrażalne.Aż przyszedł moment że poczułam że czas na coś nowego,że "wyrosłam" z tamtego zycia.Wyszłam za mąż,urodziłam dzieci.
    Teraz już nie oczekuję że coś będzie na zawsze.Staram sie łapać fajne chwile w tym co jest teraz,jak jest żle zaciskam zęby i czekam na lepszy czas. Bo,jak śpiewał Sted "od stania w miejscu niejeden już zginął,niejeden zginał juz świat"

4 komentarze:

 1. A ja czasem lubię taką przewidywalność dnia, czasem bardzo męczy, czasem męczy zwariowany czas-wszystko zależy od podejścia i samopoczucia, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie monotonia zabija, musi się coś dziać, żebym dobrze się czuła. Pewnie dlatego mam takie poplątane życie... no cóż, coś za coś najwyraźniej. Uściski Kejzi :))

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak to jest chyba że raz potrzebujemy powtarzalności a raz szaleństwa.Gretka,a kto nie ma poplatanego życia? Buziaki:*

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomimo Kejzuś, że pytanie było do Grety ja sie zgłaszm do odpowiedzi. Ja , ja mam nie poplatane życie, maksymalnie zwyczajne i prawie że nudne, ale ja to bardzo lubię i sobie cenię:))

  OdpowiedzUsuń